• מחקרים בהומאופתיה


  מאות מחקרים נערכו עד היום בעולם ובישראל והוכיחו מעל לכל ספק את יעילותה הרבה של ההומאופתיה בריפוי שלל מחלות. לפניכם קומץ מתוך המחקרים:

  הומיאופתיה-  הרפואה  המומלצת ביותר ע"י הממשלה השוויצרית

  דוח של הממשלה השוויצרית קובע כי הומאופתיה היא התרפיה הכי מומלצת מבחינת עלות/תועלת. הומאופתיה היתה אחת מ-5 תרפיות שנבדקו ונמצאה הטובה ביותר מבחינת עלות/תועלת, יותר מרפואה קונוונציונאלית או כל תרפיה אלטרנטיבית אחרת. כמו כן דיווחו מטופלים על יחסי מטפל/מטופל הטובים ביותר ועל מיעוט תופעות לואי בלתי רצויות בטיפול בהומיאופתיה.

  לקריאת הדו"ח המלא-לחץ כאן

  מחקר חלוץ – טיפול הומאופתי ב PMS – מיכל יקיר,צ. בנטוויץ, מ. אוברבאום, ג, ויטולקס

  PMS treatment with Homeopathy, M. Yakir at al

  בקישור שלעיל תוכלו למצא את פרטי ותוצאות המחקר הראשוני שנערך לפני כמה שנים בהדסה עין כרם. במחקר מדוקדק וכפול סמיות נבדקה יעילות הטיפול ההומאופתי בבעיות טרום מחזור – ונמצא כי אכן הטיפול ההומאופתי היה יעיל מעבר לפלצבו. נשים מעזרו הן בבעיה עצמה, הן בשיפור איכות החיים, הפחתת ימי מחלה בחודש וירדה בצריכת התרופות. מחקר חוזר שערכנו בהמשך, עם מאה נשים הראה את אותן תוצאות. מחקר נפרד שנערך כמה שנים אח"כ בצרפת לגבי אותה בעיה, הראה גם הוא תוצאות חיוביות

   להורדת סיכום המחקר על התסמונת הקדם ויסתית ותקציר בעברית-לחץ כאן 

    אסופת מחקרים בהומאופתיה מהארץ ומהעולם-בעריכתה של ד"ר מיכל יקיר

  ישנם פרסומים רבים המראים את יעילות ההומאופתיה בתחומים שונים של בעיות. המחקרים מראים מעבר לכול כי הטיפול ההומאופתי יעיל מעבר לאפקט פלצבו, אולם אין הם מראים את האפקט העמוק של הריפוי. על זאת יעידו מיליוני המשתמשים בהומאופתיה בעולם.רוב המחקרים נערכו כמובן מחוץ לארץ, אך ישנם כמה עבודות שנעשו בארץ  והן מובאות בתוך הכתבה הבאה.

  לקריאה והורדה – לחצו כאן