הפרעות קשב וריכוז

מטופלים רבים,ילדים ומבוגרים, מגיעים להומיאופתיה כדי לטפל בבעיות קשב וריכוז באופן טבעי ויעיל.

הפרעת קשב וריכוז הינה שם כולל לשלל תופעות: חוסר מנוחה,קשיי ריכוז,פיזור מחשבה ,פעלתנות יתר וקשיי לימוד.

ההומיאופתיה מתייחסת לאדם כמכלול שלם ורואה קשר הדוק בין גוף ונפש. ככזו היא מטפלת במקור הרגשי של הבעיה, ולא מסתפקת רק בהחלשה זמנית של הסימפטומים הגופניים והדיכוי שלהם.

להפרעת קשב וריכוז יכולים להיות מקורות רבים :קשיים רגשיים שונים,גורמי לחץ בסביבתו של הילד-בבית או בבית הספר, העדר כלים נכונים ללמידה שגורמים לילד 'לנדוד במחשבתו' מהלימודים

חשוב לציין,כי ילדים מוכשרים הם בדרך כלל ילדים פעילים יותר מאחרים. הם יצירתיים יותר ,שמחים יותר, מלאי חיים יותר (הבדרנים, אוהבי הספורט התחרותי, חובבי המוסיקה, אוהבי האקשן במחשב, ואוהבי היצירה בכלל). לילדים מוכשרים יש הרבה אנרגיה. כילדים הם בסך הכול לא מאומנים לשלוט על אנרגיה כה רבה. ועל כן,לא בהכרח צריך לאבחן אותם או להגדיר אותם כבעלי הפרעה כלשהי.

לצערנו קהילת הפסיכיאטרים נוטה להמליץ באופן מיידי על מתן ריטלין. ריטלין הינו סם ממריץ. הוא יוצר רושם ש 'הכל נהדר', ובכך יוצר אחיזת עיניים שלא נדרשת עזרה נוספת. כאשר מפסיקים ליטול אותו, מגלים ששום דבר לא השתפר,ולכן יש להמשיך ולהמשיך מבלי לפספס שום יום לימודים. במקרים רבים למשך שנים רבות.

כמו כן, אף שהיצרנים מגדירים את הריטלין  כתרופה בטוחה, ידועות תופעות לוואי רבות  כגון חוסר תאבון, טיקים, הפרעות חרדה, נטיות לאלימות,דיכאון,סיוטי לילה, השפעה על מצבי רוח וכדומה. תופעות לוואי אלו, לצד העובדה שמדובר בחומר כימי, מניעות הורים רבים לחפש אלטרנטיבות אחרות.

בטיפול ההומאופתי אנו עורכים תשאול מקיף ובו אנו יורדים לשורש הבעיה: מהן הסיבות האמיתיות ל'הפרעת הקשב והריכוז ? כיצד היא באה לביטוי באופן ייחודי אצל המטופל? לאחר שהבנו זאת אנו בוחרים בקפידה את התרופה ההומיאופתית המתאימה ביותר.

התרופה ההומיאופתית עשויה מחומרים טבעיים ועדינים ומעוררת את כוחות הריפוי של האדם לאיזון נפשי ופיזי. יתרון נוסף לטיפול ההומיאופתי הוא שבהיותו מותאם לאדם כמכלול,הוא משפר באופן כללי את בריאותו הפיזית והנפשית של האדם בד בבד עם הטיפול בהפרעת הקשב!

הטיפול כה אפקטיבי ויעיל,שבמקרים רבים נראה שינויים לטובה כבר במהלך השבועות הראשונים לטיפול!

הורים יקרים,חשוב לדעת כי גם במידה וילדכם כבר נוטל תרופות כימיות שהפסיכיאטר או הנוירולוג רשם לו,ניתן לטפל בעזרת הומיאופתיה ובהדרגה להפסיק את השימוש בתרופה.

אם אתם או ילדכם סובלים מהפרעת קשב וריכוז אני ממליצה לכם בחום להגיע לטיפול הומיאופתי ולטפל בכך באופן טבעי,עמוק ויסודי.