אלרגיות

האביב בפתח ,ארצנו פורחת ושלל אלרגנים נישאים באוויר..ועל כן זוהי  עונת השיא של כל האלרגיות למיניהן. הרפואה הטבעית מציעה פתרונות טבעיים לאלרגיה שידועים ביעילותם הרבה לאורך זמן ובכך שהם חופשיים מתופעות לוואי.

מהי אלרגיה?

אלרגיה הינה תגובה מוגזמת של מערכת החיסון בתגובה לגורם כלשהו. האדם בא במגע עם גורם כמו:אבק,פרוות בע"ח,פריחה ,מזון מסוים ,כימיקלים שונים . גופו מזהה 'בטעות' את אותו גורם כגורם עוין ומגיב בצורה לא הולמת. התופעות כוללות: פריחות,התעטשויות, גירודים , נזלת, דמעות, גירוד בחיך, נפיחות, הפרעות בעיכול ועוד..

אלרגיה הינה אינדיקציה שהאדם יצא מאיזון והוא נמצא במצב בו
הוא נוטה להגיב ביתר רגישות לסיטואציות  שונות בחייו.

לדוגמא : הגיעה לקליניקה אישה עם אלרגיות קשות לפריחה,דשא ובע"ח.בכל מגע עימם הגוף מגיב ב'היסטריה'.היא מתחילה להתגרד,העיניים מתנפחות והטישו מתחסל במהרה. כמו כן,היא מספרת "אני אדם מאד רגיש..למשמע כל חדשות רעות- אני עלולה להתחיל לבכות, נכנסת לחרדה.לא מסוגלת לשמוע על מלחמות,אסונות.כל פיפס הכי קטן מערער אותי. כבר שנים שלא רואה ולא קוראת בכלל חדשות! גם עיתונים-אני רק מסתכלת קצת בכותרות בקיוסק השכונתי ונכנסת להיסטריה.עדיף שלא אסתכל! הילדים מתלוננים שאני דואגת להם יותר-עושה מכל הר עכבר..הילד שלי,שהוא בן 21 רק מתעטש ואני יכולה להתחיל להשתגע מדאגות "

אנו רואים פה כיצד האישה, כמכלול שלם, מגיבה באופן מוגזם והיסטרי לסיטואציות שונות-הן ברמה הנפשית והן ברמה הפיזית. אם כן,מה יש לרפא באותה אישה? את האף? את העיניים הנפוחות? ודאי.אך  הומיאופתיה תאמר, שיש לרפא את נטייתה להגיב באופן מוגזם בכל הרמות.

יכולה כמובן, להיות לנו 'רגישות יתר' ספציפית לחומר מסוים  או למאכל מבלי שנגיב בהגזמה לדברים אחרים . בואו ניקח למשל ,רגישות לחלב. המטופל רגיש ביתר שאת לחלב ומגיב ברגישות יתר לשתיית חלב.
כיום,סובלים ילדים רבים מאלרגיות למזונות שונים הבאות לידי ביטוי בשלשולים,פריחות,הפרעות נשימה ועוד.

אם כן, מה עושים?

להומיאופתיה היכולת המדהימה לאזן ולרפא מצבים שונים של תגובתיות ורגישות יתר שבאים לידי ביטוי ברמה הנפשית וברמה הפיזית. בטיפול אנו מסתכלים על האדם כמכלול שלם ומתאימים לו תרופה שתעזור לו להגיע לאיזון ברמה הרגשית לפני הכול.  וכתוצאה מכך ,גופו שב לאיזון ומבריא.

האדם הופך מאוזן יותר ועל כן אינו מגיב בהגזמה  לשלל גירויים.כתוצאה מכך-נראה בהדרגה כי האלרגיה הולכת ומשתפרת עד למצב שבו היא פעמים רבות נעלמת לחלוטין!

אין סיבה לסבול מאף נוזל,גירודים ושלל הפרעות,או להמתין שעונת המעבר תסתיים.  לאחר טיפול הומיאופתי במטופלים רבים בתחומי בריאות הגוף והנפש אני בהחלט יכולה לומר שניתן ואף כדאי להבריא את הגוף מאלרגיות.

 באלרגיות למזון,אני מלווה ומייעצת בנוסף לטיפול ההומיאופתי בשמירה על תזונה נכונה. עד להבראת הילד או המבוגר מהרגישות למזון על ידי הטיפול ההומיאופתי,אני מנחה ועוזרת לו ולהוריו במציאת חלופות תזונתיות על מנת לשמור על תזונה מאוזנת.

ואם תהיתם מה קרה עם אותה אישה שסיפרתי עליה..הותאמה לה תרופה ייחודית המותאמת לתמונת המחלה שלה בכל הרבדים .לאחר כחודש וחצי היא הגיעה לפגישת מעקב וכך היא מספרת: יש שיפור רב באלרגיות! לא יאומן שאנחנו בחילופי עונות! 80 אחוז הטבה לפחות! כבר שבועיים בכלל לא לוקחת אנטי-היסטמינים ,חברות הטישו מתחילות להפסיד עליי (צוחקת..).אני שואלת בנוגע לחרדות והיא מתארת הטבה רבה "אני מרגישה שנרגעתי. הילדים שלי אומרים 'אימא,את אחרת,רגועה יותר..' קודם לא יכולתי לשמוע כלום מרוב היסטריה. הייתי חרדה להם מכל פיפס ומשגעת אותם שלא יצאו,שיתקשרו. כל דבר הכי קטן-לילד שלי בן 18 יש נזלת וזה התקף פאניקה מה יהיה ומה יקרה!מרגישה שזה ממש נרגע,יותר קולית ..

מאז חלפה שנה,היא המשיכה להשתפר כל הזמן. לאחר מספר חודשים האלרגיה כבר הייתה מאחוריה. אך מה שחשוב לא פחות הוא שהרגישות שלה לכל חדשה רעה ודאגתה לילדים , השתפרה לאין שיעור והיא הרבה יותר נינוחה ורגועה.

מהו היתרון של הטיפול ההומיאופתי?

הטיפול ההומיאופתי מתמקד ב 'תכנות מחדש' של הגוף להגיב בצורה הולמת ומאוזנת לגירוי ולכן הוא משחרר את האדם מהאלרגיה .
בניגוד לטיפולים אחרים שמתמקדים בכיבוי שריפות ע"י תלות בתרופות/זריקות ומשחות שונות בכל פעם שהאלרגיה מתעוררת.
כמו כן,התרופות ההומיאופתיות עשויות מחומרים עדינים וטבעיים ואינן גורמות לתופעות לוואי. לעומתהתרופות הרגילות נגד אלרגיות שנוהגות להפריע למערכת החיסון ומביאות עימן שלל תופעות לוואי, ובעיקר טשטוש,עייפות ואי היכולת לנהוג או להתרכז.
יתרון נוסף הוא שמכיוון שהטיפול הינו הוליסטי הוא מאזן לא רק את האלרגיה אלא את האדם כולו כמכלול ומשפר את בעיות בריאותיות נוספות מהן הוא סובל.

אני ממליצה לכם בחום להגיע לטיפול הומיאופתי ולהשתחרר מהאלרגיות באופן טבעי .ומאחלת לכם אביב בריא ומלא בפריחה (ולא של אלרגיה…)!